بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1400/09/08 - 10:11
  • - تعداد بازدید: 405
  • - تعداد بازدیدکننده: 267
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

اطلاعیه حمایت بنیاد ملی نخبگان از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان در موضوعات مرتبط با اجتماع و نظام نخبگانی کشور

معاونت آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در مسیر اجرای مأموریت‌های خود در زمینه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برای اجتماع نخبگانی آینده‌ساز کشور بر اساس الزامات سند راهبردی کشور در امور نخبگان (راهبرد کلان 4 سند)، از پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و رساله‌های مقطع دکتری، در چندین محور پژوهشی (با تمرکز بر حوزه آینده‌سازان و دانشجویان مستعد برتر) حمایت می‌کند.

 

~/Asset/News/News/Image/ett.jpg
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ معاونت آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در مسیر اجرای مأموریت‌های خود در زمینه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برای اجتماع نخبگانی آینده‌ساز کشور بر اساس الزامات سند راهبردی کشور در امور نخبگان (راهبرد کلان 4 سند)، هم‌زمان با هفتة پ‍‍ژوهش، حمایت از پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و رساله‌های مقطع دکتری، در محورهای پژوهشی زیر (با تمرکز بر حوزه آینده‌سازان و دانشجویان مستعد برتر) را آغاز می‌نماید:الف. بازنگری، بهبود و تکامل اهداف، رویکردها و اقدامات تعیین‌شده در سند راهبردی کشور در امور نخبگان برای اجتماع آینده‌سازان، بر اساس آسیب‌شناسی‌ها، تجارب و ارزیابی عملکرد و نتایج کسب شده؛ب. بررسی میزان تطابق برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان و سایر اجزای نظام نخبگانی برای اجتماع آینده‌سازان، با رویکردهای سند راهبردی کشور در امور نخبگان و میزان موفقیت این برنامه‌ها در دستیابی به اهداف تعیین شده؛ج. پیشنهاد اصلاح، حذف یا تدوین برنامه‌های جدید در زمینه‌های:ج-1. شناسایی ، هدایت و توانمندسازی اجتماع نخبگانی آینده‌ساز برای اثرگذاری بیشتر در ارتقای علم و فناوری و

توسعه متوازن کشور،ج-2. اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان و تحقق نظام نخبگانی مطلوب و اجتماع نخبگانی کارآمد،ج-3. پایش مطلوب‌تر اجتماع نخبگانی و عملکرد نظام نخبگانی کشور.بر اساس محورهای کلی فوق، اهم موضوعات مدنظر معاونت آینده‌سازان بنیاد در این خصوص، به طور دقیق‌تر شامل موارد ذیل است:1. آسیب‌شناسی رویکردهای جاری بنیاد ملی نخبگان در «شناسایی دانشجویان مستعد برتر کشور» و ارائه راهکارهای جایگزین؛2. آسیب‌شناسی رویکردهای جاری بنیاد ملی نخبگان در «حمایت دانشجویان مستعد برتر کشور» و ارائه راهکارهای جایگزین؛3. آسیب‌شناسی رویکردهای جاری بنیاد ملی نخبگان در «توانمندسازی دانشجویان مستعد برتر کشور» و ارائه راهکارهای جایگزین؛4. آسیب‌شناسی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان برای دانشجویان مستعد برتر کشور، از نگاه استادان و دانشجویان (مبتنی بر رویکرد واقع‌گرایی انتقادی)؛5. ارزیابی عملکرد فعالیت‌های معاونت آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان بر اساس سند راهبردی کشور در امور نخبگان؛6. ارزیابی اهداف و راهبردهای تعیین‌شده در سند راهبردی کشور در امور نخبگان، مرتبط با آینده‌سازان (ارزیابی هدف)؛7. پدیدارشناسی تجربه زیسته دانشجویان مشمول پشتیبانی‌های بنیاد ملی نخبگان در مقاطع تحصیلی مختلف و مقایسه آنها با یکدیگر؛8. پدیدارشناسی تجربه زیسته دانشجویان فعال در هسته‌های دانشجویی مسئله‌محور (طرح شهید احمدی روشن)؛9. طراحی الگو و شاخص‌های شناسایی فعال و غیرخود‌اظهارانة دانشجویان مستعد برتر کشور و راهکارهای تحقق آن؛10. شناسایی مسائل و نیازهای دانشجویان مستعد برتر کشور در مقاطع و سطوح مختلف (سال‌های نخست کارشناسی، سال‌های پایانی کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی)؛11. طراحی سازوکارهای مناسب مهارت‌افزایی دانشجویان مستعد برتر کشور بر اساس شناسایی و اولویت‌بندی مهارت‌های مورد نیاز آنان در سطوح مختلف؛12. طراحی الگوی جذب و اثرگذاری آینده‌سازان در نظام حکمرانی کشور؛13. طراحی الگوی جذب و اثرگذاری آینده‌سازان در حل مسائل دستگاه‌های اجرایی کشور؛14. طراحی الگوی جذب و اثرگذاری آینده‌سازان در حل مسائل و نوآوری‌های اجتماعی؛15. طراحی الگوی همکاری‌های میان‌سازمانی معاونت آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان با نهادهای مختلف مؤثر بر اجتماع آینده‌سازان کشور.دانشجویان علاقه‌مند به تدوین پایان‌نامه و رساله در این موضوعات، می‌توانند پس از هماهنگی با استاد راهنمای مد نظر، «کاربرگ کلیات طرح‌نامة پایان‌نامه/ رساله در زمینه‌های مرتبط با نظام نخبگانی و اجتماع آینده‌سازان» (کلیک کنید) را تکمیل و به نشانی الکترونیکی دفتر برنامه‌ریزی و نظارت آینده‌سازان (research@bmn.ir) ارسال نمایند تا پس از بررسی‌، در صورت موافقت برای حمایت از پایان‌نامه، هماهنگی‌های لازم برای اقدامات بعدی، از سوی دفتر مذکور انجام شود.شایان ذکر است، اعتبار پژوهانه در نظرگرفته‌شده برای حمایت از پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد، سی میلیون ریال و برای حمایت از رساله‌های مقطع دکتری تخصصی، شصت میلیون ریال است.برای کسب اطلاع بیشتر در این خصوص، می‌توانید «شیوه‌نامه پشتیبانی از پایان‌نامه‌های دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی» (کلیک کنید) را مطالعه فرمایید.

پشتیبانی از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها با موضوعات مرتبط با مدیریت نظام و اجتماعات نخبگانی
  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 139514
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم