بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/03/09 - 10:33
  • - تعداد بازدید: 1441
  • - تعداد بازدیدکننده: 1391
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری نشست بنیاد نخبگان خوزستان با مدیران روابط عمومی دانشگاه های استان

نشست هماهنگی رئیس و کارشناسان بنیاد نخبگان خوزستان با مدیران روابط عمومی دانشگاه های استان، جهت هم افزایی هرچه بیشتر برای اطلاع رسانی تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان و اساتید دانشگاه برگزار گردید.

رییس بنیاد نخبگان استان خوزستان: وظیفه اصلی بنیاد نخبگان شناسایی، توانمندسازی و کمک به جذب اجتماعات نخبگانی در دستگاه های اجرای و موسسات علمی است

دکتر علی حسین صابری در جلسه هم اندیشی با مسئولین روابط عمومی دانشگاه های استان خوزستان در خصوص گروه های نخبگانی گفت: اجتماعات نخبگانی از چند گروه تشکیل شده است. دانش آموزان مستعد، دانشجویان آینده ساز، دانش آموختگان برتر، مخترعان و نوآوران برگزیده و اجتماعات تخصصی ادبی، هنری، قرآنی و.. .می باشند.

رییس بنیاد نخبگان خوزستان افزود: این اجتماعات نخبگانی عموما در دانشگاه ها حضور دارند بنابراین سازمان های مخاطب ما برای شناسایی غالبا دانشگاه ها هستند.

دکتر صابری گفت: با توجه به اینکه وظیفه اصلی ما شناسایی، توانمندسازی و جذب دانشجویان مستعد است در گام نیاز به اطلاع رسانی بهتر به منظور استفاده نخبگان از تسهیلات بنیاد می باشد که با ثبت نام داوطلبان از طریق سامانه سینا به آدرس http://sina.bmn.ir و بر اساس رزومه آن ها صورت می گیرد.

دکتر صابری در خصوص یکی از طرح های بنیاد ملی نخبگان تحت عنوان طرح شهید وزوایی گفت: در این طرح دانشجویان به واسطه رزومه آموزشی، پژوهشی مورد بررسی و در صورت کسب امتیاز وارد طرح خواهند شد. سپس برنامه هایی برای توانمندسازی این عزیزان در طول سال تحصیلی توسط بنیاد استان به اجرا در می آید و البته کمک هزینه های نقدی هم تقدیم می شود.

علاوه بر این از امتیازاتی مانند جذب در دستگاه های اجرایی با معرفی بنیاد ملی، جذب در دانشگاه ها به عنوان عضو هیات علمی و همچنین برای نظام وظیفه و خدمت سربازی از طرح هایی می توانند استفاده کنند که جای رفتن به پادگان های نظامی در مراکز تحقیقاتی و آموزشی بکار گرفته شوند.

وی در خصوص هدف برگزاری جلسه همفکری با مسئولین روابط عمومی دانشگاه های استان خوزستان گفت: در سال های گذشته برای اطلاع رسانی طرح های تسهیلاتی کارگاه هایی برگزار و بنرهایی به این منظور در سطح دانشگاه ها نصب می کردیم و با مسئولین ذیربط نیز صحبت و مشورت شد اما تاثیر این شیوه اطلاع رسانی کمتر از حد انتظار بود و تعداد دانشجویانی که اقدام به ثبت نام می کردند نسبت به آمار کل دانشجویان بسیار پایین بود. با بررسی هایی که صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم روابط عمومی ها می توانند تا حد زیادی به ما کمک کنند زیرا روابط عمومی ها در سازمان بخش هایی هستند که بسیار مسئولانه، باتعصب و جدی به کار می پردازند.

وی در پایان زمان اعلام فراخوان از سوی بنیاد ملی نخبگان را خرداد و تیرماه اعلام و معیار پذیرش را بررسی رزومه تمامی داوطلبان توسط کارشناس استان و ارسال بالاترین امتیازات به تهران عنوان کرد.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 158337
کلمات کلیدی
مدیر خوزستان
خبرنگار

مدیر خوزستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید