بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/01/17 - 17:37
  • - تعداد بازدید: 1124
  • - تعداد بازدیدکننده: 1098
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

نشست تشکیل شورای عالی فناوری و نوآوری و حمایت از تولید دانش بنیان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان خوزستان؛ امروز چهارشنبه ۱۷ فروردین ماه با حضور دکتر خلیلیان استاندار خوزستان، مشاوران وزیر کشور آقایان دکتر طهوری و دکتر وزیری و مدیران دستگاه های اجرایی استان در محل سالن جلسات حوزه استاندار نشستی برای تشکیل شورای عالی فناوری و نوآوری و حمایت از تولید دانش بنیان برگزار شد.

در این نشست رئیس بنیاد نخبگان خوزستان افزود: موتور محرکه اکوسیستم فناوری و نوآوری نیروی انسانی مستعد و نخبه است. برای رشد و توسعه استان مهمترین عامل توجه به منابع انسانی مستعد و استفاده از ظرفیت اجتماعات نخبگانی است. مجموعه بزرگی از مستعدین و نخبگان استان در دانشگاههای تراز اول کشور مشغول به تحصیل هستند و در بانک بنیاد ملی نخبگان ثبت شده شده اند. این نیروها ظرفیت فوق العاده ای برای توسعه استان و کشور محسوب می شوند و پشتوانه ای قوی فکری برای اکوسیستم فنآوری و نوآوری هستند. خوشبختانه آیین نامه جذب و نگهداری نخبگان در دستگاههای اجرایی به تصویب هییت دولت رسیده است. برای جذب مجموعه نخبگان و فارغ التیحصیلان خوزستانی که در دانشگاههای تراز اول کشور با رتبه های علمی بالا مشغول به تحصیل هستند می توان کارگروه و اتاق فکری در استان تشکیل داد و با توجه به فرصتی که با مصوبه هییت دولت ایجاد شده از این ظرفیت در جهت حل مشکلات فناوری و توسعه اکوسیستم دانش بنیان نهایت استفاده را کرد. ضمن تشکر و قدر دانی از اهتمام استاندار محترم و معاونت اقتصادی به این موضوع امیدوارم که هر چه زودتر این ظرفیت بکار گرفته شود.

در این نشست استاندارخوزستان بر تولید مبتنی بر دانش و افزایش بهره‌وری تاکید کرد و گفت: تولید دانش ‌بنیان باید همراه با اشتغال آفرینی باشد و همه دستگاه‌ها درتمام زمینه‌ها به آن توجه داشته باشند.

وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص شعار سال، خوزستان نیازمند برنامه‌ریزی برای افزایش بهره‌وری از طریق توجه به فناوری‌های روز و مبتنی بر دانش است.

استاندار خوزستان بر آسیب شناسی‌ها برای تحقق هرچه بهتر افزایش بهره‌وری و تولید دانش بنیان تاکید کرد و گفت: شعار سال یک نگاه راهبردی و زیربنای توسعه کشور است.

وی با بیان اینکه تولید مبتنی بر دانش باید به یک راهبرد تبدیل شود، اضافه کرد: تولید دانش‌بنیان باید همراه با اشتغال آفرینی باشد و ضروریست تمام دستگاه در همه زمینه‌ها بخصوص کشاورزی و صنعت به آن توجه داشته باشند.

خلیلیان گفت: شناخت دقیق مقام معظم رهبری به خوبی تعیین کرد که تولید دانش‌بنیان باید همراه اشتغال و بر اساس شرایط کشور باشد. و افزایش بهره‌وری برای کاهش هزینه‌ها منجر به کنترل تورم و بهبود معیشت مردم می‌شود و این موضوعات بهم پیوسته هستند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت سیزدهم تحرکاتی در پروژه‌های استان از جمله فاضلاب را شاهد هستیم، عنوان کرد: خوزستان از روزمرگی خارج شده ولی نیازمند اقدامات زیاد با برنامه ریزی دقیق است.

وی با اشاره به فعالیت ۹۴ شرکت دانش‌بنیان در استان، گفت: ارزیابی دستگاه‌ها بر اساس میزان تحقق شعار سال در زمینه دانش بنیان کردن فعالیت‌ها و اشتغالزایی انجام می‌شود.

در ادامه این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه 94 شرکت دانش بنیان در خوزستان فعال هستن افزودن ارزیابی مدیران براساس میزان تحقق شعار سال یعنی دانش‌بنیان کردن فعالیت‌ها و اشتغالزایی انجام می‌شود.

فتوحی گفت: همه دستگاه‌های اجرایی باید در چهارچوب تحقق شعار سال حرکت کرده و فعالیت‌های خود را دانش‌بنیان کنند چرا که فرصت از دست دادن زمان و منابع را نداریم.

وی با تاکید بر فعالیت‌های همراه با افزایش اشتغال و تولید، افزود: تولید دانش‌بنیان و همراه اشتغالزایی دستورالعملی برای همه دستگاه‌ها است و ارزیابی مدیران با توجه به دانش‌بنیان کردن فعالیت‌ها و میزان اشتغالزایی انجام می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: ۹۴ شرکت دانش‌بنیان در استان فعالیت می‌کنند و ۲۰۰ تقاضا نیز در این زمینه داریم که مسیر دانش‌بنیان کردن شرکت‌ها را باید کوتاه‌ و آسان کنیم و از شرکت‌هایی که می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند حمایت شود.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 157444
کلمات کلیدی
مدیر خوزستان
خبرنگار

مدیر خوزستان