کارگاه آموزشی مهارت هاي زندگي جهت تحکيم روابط در بنيان خانواده ویژه استعداد های برتر برگزار گردید

کارگاه آموزشی مهارت هاي زندگي جهت تحکيم روابط در بنيان خانواده ویژه استعداد های برتر توسط بنیاد نخبگان خوزستان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خوزستان؛ کارگاه آموزشی مهارت هاي زندگي جهت تحکيم روابط در بنيان خانواده ویژه استعداد های برتر در روز سه شنبه 28 بهمن ماه 1399، توسط بنیاد نخبگان استان خوزستان برگزار گردید.

در این کارگاه خانم دکتر فرزادی، دکتری تخصصی گروه روانشناسی دانشگاه شهید چمران و برگزیده پشتیبانی دانشجویی  بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان استان خوزستان، به مستعدان نحوه کنترل خشم را آموزش دادند و علاوه بر تعریف خشم، مولفه های خشم و علایم خشم، به انواع سبک های پرخاشگری و مقابله با آنها پرداختند. همچنین عمده عواملی که محرک های برانگیزاننده خشم هستند را نیز شرح دادند.

در ادامه تکنیک های مدیریت خشم را توضیح دادند که شامل  افزایش خودآگاهی هیجانی، اصلاح باورهای نادرست، استفاده از روش جرات ورزانه، شناخت حساسیت ها و تعدیل آنها، پالایش خشم های انباشته شده می باشد.

در نهایت نیز درخصوص تفاوت خشم  و مدیریت آن در افراد پرخاشگر، منفعل، فریبکار و جرات ورز پرداختند و راهکارهایی مانند صندلی خالی، نوشتن نامه را جهت کنترل خشم و پیشگیری از خشم های آینده پیشنهاد دادند.

 

شایان ذکر است با توجه به اهمیت رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، بنیاد نخبگان استان خوزستان کارگاه های متعددی را در بستر فضای مجازی برنامه ریزی و به صورت غیرحضوری برگزار می کند.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1399/11/29
کد : 20107
تعداد بازدید: 105