جمعه 4 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری جلسه شورای علمی نخبگان خوزستان با حضور استاندار خوزستان

یازدهمین جلسه شورای علمی نخبگان خوزستان با حضور استاندار محترم خوزستان تشکیل شد.

یازدهمین جلسه شورای علمی در روز شنبه 26 بهمن ماه 1398 با حضور استاندار محترم خوزستان تشکیل شد. در ابتدای جلسه دکتر صابری رئیس بنیاد با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر به ارائه گزارش فعالیت‌های بنیاد در حوزه های شناسایی و توانمندسازی نخبگان در سال 1398 پرداختند. دکتر صابری ضمن تشریح فرآیند اعطای جوایز تحصیلی به دانشجویان مستعد در مورد اجرای طرح شهید احمدی روشن در استان خوزستان و مزیت های آن برای توانمندسازی نخبگان، تعداد طرح ها و دانشجویان تحت پوشش این طرح توضیحاتی را ارائه و با توجه به پیش بینی تاثیر طرح پیشنهاد کردند که برای افزایش تعداد طرح ها در سالهای آتی از منابع استانی هم کمک گرفته شود. همچنین وی اظهار داشتند که مجمع که مجمع خیرین علم و فناوری به ثبت رسیده و پروانه بهره برداری دریافت شده است و به عنوان یک سازمان مردم نهاد در کنار بنیاد نخبگان استان می تواند پشتوانه مناسبی برای اجرای فعالیت های نخبگانی باشد و مقرر گردید با همکاری مدیرکل امور اجتماعی استانداری جناب آقای کریمی کیا در جلسه ای با حضور خیرین اهداف مجمع تشریح و برای جذب کمک های خیرین اقدام شود.

دکتر شریعتی استاندار خوزستان ضمن تقدیر از اجرای برنامه های اجرا شده در بنیاد نخبگان ابتکار تقدیر و تجلیل از دو صنعتگر سرآمد و کار کارشناسی که در این زمینه با دستگاه های ذیربط انجام شده، می تواند انگیزه شرکتها را برای تولید و ثروت و اشتغال نیروی انسانی تقویت کند و به نوعی رقابت بین شرکت ها را افزایش می دهد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان در این جلسه ضمن تشریح اجرای طرح بورس تحصیلی جوانه برای دانش آموزان در سال گذشته اعلام آمادگی کردند که در این زمینه و همچنین تقویت مجمع خیرین با بنیاد استان همکاری کنند. اعضای شورا در مورد همکاری با بنیاد نخبگان و تقویت برنامه های توانمندسازی نخبگان به اظهارنظر پرداختند. دکتر ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مورد ایجاد مدرسه زمستانه برای پرورش ایده های دانشجویی در حوزه تولید محصولات آموزشی با همکاری بنیاد استان اعلام آمادگی کردند. خانم دکتر پوررضا و دکتر خاتمی نیا در مورد استفاده از ظرفیت خیرین برای تقویت حوزه علم و فنواری تاکید نمودند. دکتر زراء نژاد رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به اینکه خیرین می­توانند کمک­های خوبی به مجمع خیرین علم و فناوری کنند افزودند باید خیرین تشویق و ترغیب به کمک به حوزه ­­های علمی و تحقیقاتی شوند و خیرین می توانند در کنار بنیاد نخبگان به تقویت سرمایه انسانی و نخبگان کمک کنند.

تاریخ انتشار : 1398/11/27
کد : 10047
تعداد بازدید: 140

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601