جمعه 13 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری کارگاه مجازی فن بیان و اصول سخنرانی

کارگاه مجازی فن بیان و اصول سخنرانی توسط بنیاد نخبگان خوزستان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خوزستان؛ کارگاه مجازی فن بیان و اصول سخنرانی در روز شنبه 31  خردادماه 1399، توسط بنیاد نخبگان استان خوزستان برگزار گردید.

در این کارگاه خانم دکتر افضلی، عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز به موضوعات: سه راه برقراری ارتباط مثبت (ارتباط چشمی، لبخند و همسان سازی)، نخستین قدم در سخنوری: انتخاب موضوع، تجزیه و تحلیل موقعیتی شنونده، تجزیه و تحلیل مردم شناسی شنونده، تعیین هدف کلّی سخنوری (آگاه ساختن، متقاعد کردن، سرگرم ساختن) و مدت زمان سخن گفتن پرداختند.

وی در ادامه با بیان اینکه سخنوری نوعی قدرت است و به همین دلیل مسئولیت اخلاقی سنگینی را به همراه دارد، سه راه برقراری ارتباط مثبت شامل ارتباط چشمی (مهم ترین راه در برقراری ارتباط)، لبخند (سریع ترین راه برقراری ارتباط) و همسان سازی (یافتن شباهت های موجود با مخاطب) را مطرح و راه های مقابله با اضطراب سخنرانی را بیان و در ادامه تمرین هایی از قبیل انتخاب موضوع سخنرانی، معرفی خود و پیامهای کلامی و غیرکلامی را با کمک شرکت کنندگان انجام دادند.

شایان ذکر است با توجه به اهمیت رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، بنیاد نخبگان استان خوزستان کارگاه های متعددی را در بستر فضای مجازی برنامه ریزی و به صورت غیرحضوری برگزار می کند.

 

تاریخ انتشار : 1399/04/01
کد : 10070
تعداد بازدید: 61

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601