پنج شنبه 10 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به پیشنهاد بنیاد نخبگان فارس و با موافقت بنیاد ملی نخبگان، تسهیلات ویژه ای با عنوان «نوارزش آفرینان» به دانشجویان فارس اهدا می شود.

به پیشنهاد بنیاد نخبگان فارس و با موافقت بنیاد ملی نخبگان، تسهیلات ویژه ای با عنوان «نوارزش آفرینان» به دانشجویان فارس اهدا می شود.

طرح هدفمند و اثرگذار اعطای تسهیلات و جایزه نوارزش آفرینان دانشگاه ها توسط بنیاد نخبگان فارس تعریف، و با همت و موافقت بنیاد ملی نخبگان عملیاتی شد.
 این طرح، در گام نخست تعدادی از دانشجویان دکتری تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان را پوشش خواهد داد که ویژگی های کار آفرینی و نوارزش آفرینی داشته باشند و بتوانند در آینده به عنوان یک فرد نوارزش آفرین و کارآفرین در راستای ایجاد دانشگاه های نسل سوم در کشور موثر باشند.
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس اعلام کرد: با عنایت ویژه مدیران محترم بنیاد ملی نخبگان، اجرای شیوه نامه پیشنهادی بنیاد نخبگان استان فارس با عنوان «شیوه نامه اهدای تسهیلات و جایزه نو ارزش آفرینان دانشگاه ها» برای ده نفر از مشمولان پشتیبانی های دانشجویی سال 1400-1399 دانشگاه های فارس مورد موافقت قرار گرفته است.
دکتر شریف در ارتباط با ویژگی های این شیوه نامه گفت: این شیوه نامه که بر مبنای وزن دهی به پژوهش های مساله محور و کاربردی که در جهت رفع مشکلات کشور انجام می شوند و همچنین فعالیت هایی که در اکوسیستم کارآفرینی کشور مفید هستند تهیه شده، با هدف انگیزه بخشی، ماندگاری و تاثیرگذاری استعداد های برتر تسهیلات قابل توجه مالی را در مدت 4 الی 6 سال با مشارکت بنیاد و دانشگاه ها به دانشجویان و دانش آموختگان برتر دانشگاه ها اهدا می کند.
وی ادامه داد: لحاظ امتیاز برای فعالیت های فناورانه که عملا تفاوت شیوه نامه نوارزش آفرینان با شیوه نامه های موجود در بنیاد نخبگان است از ویژگی هایی است که متقاضیان این تسهیلات باید بتوانند کسب کنند که شامل تجاری سازی اختراعات، عضویت در هسته های مسئله ‌محور طرح شهید احمدی روشن، ثبت ژن در پایگاه های داده معتبر منجر به تولید محصول تجاری، تاسیس یا فعالیت در شرکت های فناور، طرح ها و اختراعات برگزیده جشنواره های مورد تایید به ویژه در صورت تجاری سازی آن ها، مقاله‌های منتشرشده/ پذیرفته‌شده برای انتشار در نشریه‌های با نمایه بین المللی و علمی – پژوهشی در حیطه طرح های کاربردی و مرتبط با حل مشکلات جامعه و صنعت و همکاری در اجرای طرح‌های کاربردی پژوهشی مصوب مؤسسات علمی و پژوهشی است.
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: وجه تمایز نحوه اجرای این شیوه نامه با شیوه نامه فعلی پشتیبانی از دانشجویان اولا مبنای زمانی تسهیلات است که در شیوه نامه های فعلی، زمان تسهیلات، کوتاه مدت و حداکثر 12 ماه است. اما در شیوه نامه پیشنهادی مبنای تسهیلات 6 سال(4 سال دوره دکتری و 2 سال پس از فراغت از تحصیل) است که این بلند مدت بودن تسهیلات، باعث ایجاد انگیزه و افزایش ماندگاری و تاثیرگذاری استعداد های برتر در کشور خواهد بود.
دکتر شریف ادامه داد: ملاک ارزیابی در شیوه نامه فعلی فعالیت های آموزشی و پژوهشی افراد بدون در نظر گرفتن کاربردی بودن و یا مفید بودن فعالیت ها در اکوسیستم کارآفرینی کشور است در حالی که در شیوه نامه پیشنهادی، بر کاربردی بودن، مفید بودن در جهت حل مشکلات و ارزش آفرینی پژوهش ها و فعالیت ها تاکید شده است که اجرای این شیوه نامه باعث سوق دادن دانشجویان به انجام پژوهش های کاربردی و نوارزش آفرینی خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: دانشجویان مقطع دکتری مشمول پشتیبانی های دانشجویی سال 1400-1399 که در دانشگاه های شیراز، علوم پزشکی شیراز و صنعتی شیراز مشغول به تحصیل هستند، می توانند در فرآیند بررسی تقاضای این تسهیلات شرکت نمایند که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1399/05/25
کد : 10083
تعداد بازدید: 102

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601